השרות הפסיכולוגי חינוכי של גני תקווה הינו גוף מקצועי הנותן שרות לכל המסגרות החינוכיות בגני תקווה. בכל אחד מבתי הספר והגנים של המועצה מבקר באופן קבוע פסיכולוג שעובד בצמוד למנהל/ת המסגרת וליועצת והוא חלק מהצוות הבין מקצועי של המערכת החינוכית. ברמת הפרט הוא עוסק בליווי תהליכי איתור והתערבות של ילדים בעלי צרכים מיוחדים מסוגיים שונים, הן בעבודה יעוצית לצוותי החינוך והן בליווי הילד ומשפחתו בתהליכים של התערבויות פסיכולוגיות שונות.

השרות הפסיכולוגי רואה חשיבות בעבודה המניעתית והקהילתית ופועל ברמת הפרט, המשפחה, החינוך והקהילה בשיתוף עם כל הגורמים הישוביים, תוך מעורבות בתהליכים קהילתיים, בניית תוכניות מניעה והתערבות במערכת החינוך כמו גם מעורבות וטיפול במצבי לחץ וחרום.

השרות הפסיכולוגי בגני תקווה רואה את ייעודו כמוביל את הטיפול ברווחה הנפשית באוכלוסיית הילדים מגיל 3 עד התיכון. אנו רואים בקהילה, במערכת החינוך ובמשפחה את המערכות שעלינו לתמוך בצמיחתן על מנת לאפשר לילדים סביבות מיטיבות להתפתחותם. מתוך תפיסה זו אנו פועלים להעצים את צוותים חינוכיים והורים, לקידום בריאות נפשית של כל באי מערכת החינוך. גישתנו הינה רב מימדית, ומתייחסת לילד כולו, כפרט הנמצא בקשרי גומלין עם המערכות החברתיות הכוללניות יותר (משפחה, גן, ביה"ס, קהילה, חברה). הסיוע ניתן מתוך הסתכלות מורכבת על מכלול המרכיבים הללו. לאור זאת, אוכלוסיית היעד שלנו כוללת לא רק את התלמיד, אלא את משפחתו, הצוות החינוכי ושאר הסוכנים המשפיעים ומלווים אותו. הטיפול המוצע יכול להיות ברמת הפרט, המשפחה, ההנהלה, המורה, קבוצת המורים/גננות, המטפלים השונים. לעיתים קרובות הטיפול הכולל הינו בו זמנית בחלק מהמערכות או בכולן.

בשפח עובדים פסיכולוגים בעלי תואר שני בפסיכולוגיה, מתמחים ומומחים בתחום הפסיכולוגיה החינוכית, הרשומים בפנקס הפסיכולוגים, תוך פיקוח והדרכה של מומחים בכירים בתחום.

השרות הפסיכולוגי הינו מוסד המוכר ע"י משרד הבריאות להתמחות בפסיכולוגיה חינוכית. הוא עובד עפ"י קריטריונים מקצועים ברמה גבוהה ובהתאם למדיניות שפ"י במשרד החינוך.

ההפנייה מתבצעת בדר"כ באמצעות מנהל/ גננת/יועצת או גורם אחר מהצוות החינוכי שבביה"ס. תיתכן פנייה ישירה ע"י ההורים. במקרה זה הפסיכולוג יבדוק עם ההורים את הקשר הרצוי שבין המשפחה למערכת החינוכית.

השרות הפסיכולוגי חינוכי :

הקישון 20 גני תקווה.

ימי פעילות: א-ה. שעות: 8.00-16.00

מזכירת המחלקה: שולה פרפורי

טלפון: 5343438, 5310821

מייל: shulaf@gantik.org.il

 

צוות השרות הפסיכולוגי חינוכי

עירית דר שמיר- מנהלת השרות הפסיכולוגי חינוכי

עינת לוי- ס. מנהלת השפ"ח, רכזת חינוך מיוחד, מנהלת את השרות הפסיכולוגי המשלים, ביה"ס בית יעקב . גני אגו"י בנות.

טלי דורי- ריכוז גני ילדים. גן עיכוב התפתחותי: ברוש. גנים: הדס, שושן, אקליפטוס, סתוונית.

אביה לאופר - ביה"ס אילות. גנים: צבעוני ויסמין.

אלעד דטקלמר- חטיבת הביניים ראשונים. כיתה ח' לקויות למידה.

רחל הלר- ביה"ס גנים. גנים: סביון, רותם, ורד וסיגלון.

מיה דרזנר- ביה"ס אריאל. גן עיכוב התפתחותי: הדר. גנים: נרקיס, דובדבן, סחלב.

הילה שטדלר: גני חב"ד, חצב, סייפון אלון, צבר

מתן הולנד-ריכוז מתמחים. בתי ספר: רביבים ומשיבת נפש. גנים: תאנה, גני אגו"י בנים.

לירון בן דור-ביה"ס יובלים. גן תקשורת יערה, גן מרגנית.

גלי כהן – כיתה ז' לקויות למידה וז' תקשורתית. גן עיכוב התפתחותי רימון. גנים: תמר ושקד.

ברק לוגסי- תיכון מיתר. גנים: גפן, נורית ולוטם.

ענבל פרץ לביא -גן עיכוב התפתחותי ארז. גנים: איריס, אתרוג, פיקוס, אורן, כלנית, יקינטון.

שולה פרפורי: מזכירת המחלקה.

עירית דר שמיר
מנהלת השירות הפסיכולוגי
03-5343438